Posiadanie własnego domu może okazać się marzeniem nietrudnym do spełnienia – bogata oferta gotowych projektów zawiera w sobie ciekawe projekty małych domów, ekonomicznych w realizacji i eksploatacji. Przyjmując, iż mały dom to przestrzeń do ok. 100 m2, jest to opcja warta do rozważenia dla wszystkich, którzy chętnie zamienią 2 – 3 pokojowe mieszkanie w głośnym mieście na lokum na jego obrzeżach lub na wsi.

Opcje do wyboru

Projekty małych domów to propozycje kompaktowych, bardzo funkcjonalnych i praktycznie rozwiązanych wnętrz. Dodać do tego należy również fakt, iż są to najczęściej proste konstrukcje, łatwe i tanie w realizacji.

Małe domy sprawdzają się również jako obiekty parterowe. Małe projekty parterowe mogą przy tym umożliwiać np. adaptację strychu jako dodatkową powierzchnię mieszkalną, obejmować garaż lub piwnicę. Projekty można poddawać zmianom i modyfikacjom tak, aby uzyskać najbardziej pożądane rozwiązanie.

Przyjazne i wygodne

Małe projekty parterowe to znakomite rozwiązania dla osób starszych, z problemami związanymi z poruszaniem się, są także przyjazne dla rodzin z małymi dziećmi. Brak barier i zagrożeń sprawia, iż są najlepszym rozwiązaniem na pewnych etapach życia.