Wiele osób marzy o własnym domu. Dla wielu jest to marzenie nierealne, bez pobrania sporego kredytu na okres wielu lat. Inni mają to szczęście, że dom dziedziczą w spadku. Osoby, które chcą jednak same wybudować swoją posiadłość mogą spróbować sił, budując dom systemem gospodarczym.

Zrób to sam!

plan domu

Piękne domy nie są budowane tylko i wyłącznie przez specjalistów. Wiele z budowli skradających ludzkie serca swym pięknem powstało poprzez upór i determinację zwykłych osób, które chciały dom zbudować po swojemu. Budowa systemem gospodarczym polega na tym, że gospodarz może brać czynny udział w budowie całego domu, wynajmując pracowników tylko do poszczególnych prac. Są jednak prace, które zgodnie z prawem, mogą wykonywać jedynie wykwalifikowani specjaliści.

Jak zacząć?

Do budowy domu systemem gospodarczym należy się przygotować. Oczywiście podstawą jest plan domu. Budując systemem gospodarczym, sami jesteśmy odpowiedzialni za dostarczenie materiałów budowlanych na plac. Należy zatem przygotować szczegółowy kosztorys, biorąc poprawkę na to, że zazwyczaj rzeczywistość weryfikuje początkowe założenia i w gruncie rzeczy najczęściej wykorzystujemy więcej materiału, niż zakładaliśmy od początku.